1. W pierwszych słowach kieruję w imieniu nas wszystkich słowa podziękowania dla rodzin, które wczoraj zadbały o porządek w naszym kościele oraz jego wystrój. Byli to: Chlastawa Małgorzata i Antonina, Kojder Dorota, Szwed Bogdan, Najmrodzka Anna, Wilk Józefa i Andrzej. Dziękuję za złożoną ofiarę na potrzeby kościoła.
 2. Na najbliższy tydzień proszę, aby ten trud i zadanie w myśl V przykazania kościelnego podjęli: Chlastawa Elżbieta, Janik Barbara, Koman Krystyna, Zadwórna Krystyna oraz Kieruzal Krystyna.   
 3. Kalendarz liturgiczny tego tygodnia chce wspomnieć następujących świętych: we wtorek wspomnienie św. męczenników Poncjana papieża i Hipolita, w środę św. Maksymiliana Marię Kolbego, w piątek św. Stefana Węgierskiego, a w sobotę św. Jacka. Wszystkim tym, którym patronują ci święci lub obchodzą woje urodziny składam najserdeczniejsze życzenia.
 4. W czwartek przeżywać będziemy uroczystość Wniebowzięcia NMP. Przypominam, że jest to uroczystość nakazana czyli obowiązek uczestnictwa we Mszy św. dlatego też Eucharystie będą sprawowane jak w każdą niedzielę, czyli o godz. 8.00; 10.00 i 12.00. W naszym kościele filialnym będziemy obchodzić tego dnia odpust. Mszy św. i Słowo Boże wygłosi ks. dziekan rejonu bolesławiecko ? zgorzeleckiego: ks. Krzysztof Słabicki. Z racji odpustu okazja do spowiedzi św. w Godzieszowie w środę o godz. 17.00.
 5. Do końca sierpnia proszę wpłacać do mnie zaliczki na pielgrzymkę śladami św. Pawła do Grecji: 200 euro i 500 zł.
 6. Organizowana jest zbiórka tzw. elektrośmieci z przeznaczeniem środków na misje
  w dniu 11 września o godz. 15.00.
 7. Duszpasterstwo młodzieżowe zaprasza na ogólnodiecezjalne spotkanie młodych, które odbywa się raz w roku od kilkunastu lat w Legnickim Polu. Sam jako wikariusz uczestniczyłem z młodzieżą z parafii w tych spotkaniach, gdzie można spotkać ciekawych ludzi, dowiedzieć się czegoś nowego, uczestniczyć w różnych warsztatach, co połączone jest z koncertami i zabawą oraz modlitwą. Za każdym razem przyjeżdżał o. Leon Knabit czy tzw. Orzech.
 8. Zapowiedzi przedślubne:
  1. Radosław Piotr Mazurkiewicz, s. Feliksa i Krystyny, zam. Godzieszów oraz Paulina Podleś, c. Jerzego i Ewy, zam. Węgliniec
  2. Tomasz Tadeusz Ciacek, s. Władysława zam. Wykroty oraz Justyna Bożena Burzyńska, c. Józefa, zam. Węgliniec.