1. W tym tygodniu nasz kościół posprzątają rodzice dzieci rocznicowych.
 2. Kalendarz liturgiczny tego tygodnia przywoła następujących świętych: jutro św. Alberta Chmielowskiego, w środę św. Romualda, w piątek św. Alojzego Gonzagi, w sobotę św. Paulina z Noli.
 3. Przeżywamy miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, dlatego zapraszam na tzw. czerwcówki czyli modlitwę litanią do Najśw. Serca Pana Jezusa każdego dnia, poza poniedziałkiem, o godz. 17.30.
 4. Podziękowania dla Pana Remigiusza Filistyńskiego za wykoszenie trawy wokół kościoła.
 5. Zbliża się Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa ? Boże Ciało, jedyny dzień
  w roku, kiedy Chrystus Eucharystyczny wychodzi z naszych kościołów, aby przemierzać w procesji ulicy naszych miast i wiosek. Tak jak zapowiadałem, bardzo proszę, by pomyśleć o przygotowaniu ołtarzy na Boże Ciało: 4 ołtarze czyli jeden przez Radę Parafialną, drugi Róże Różańcowe, trzeci rodzice dzieci komunijnych i czwarty przez rodziców dzieci rocznicowych. W tym roku poszlibyśmy ul. Główna w stronę szkoły do okolicy krzyża przy ul. Mickiewicza, gdzie zakończylibyśmy procesję. Podpowiadam, aby sobie pomyśleć, by gdzieś tam zostawić swoje auta, by po procesji można było wygodniej wrócić do domów.
 6. Próba dla dzieci rocznicowych jutro o godz. 16.30, a w środę spowiedź o godz. 17.00.
 7. Msza św. na zakończenie roku szkolnego w środę o godz. 8.00.
 8. W pierwszym tygodniu października planowana jest pielgrzymka do Grecji ? śladami św. Pawła ? program postaram się przedstawić w najbliższym czasie.
 9. Zapowiedzi przedślubne: 1. Zabawa Dariusz, zam. Rakowice Małe ? Nizioł Natalia zam. Wykroty
  1. Tomasz Chamier ? Gliszczyński, s. Zbigniewa i Krystyny, zam. Nowogrodziec
   i Daniela Zawrotniak, c. Gerarda i Beaty, zam. Wykroty;
  2. Michał Szymański, s. Jerzego i Genowefy zam. Kąty i Joanna Koszelnik,
   c. Edwarda i Marioli zam. Wykroty